Najmanje 30 ljudi, među kojima ima i djece, primljeno je u bolnicu zbog trovanja hlorom koji je iscurio iz jedne petrohemijske rafinerije na sjeveroistoku Brazila.
Među pacijentima ima i djece i starijih, a oni imaju problema sa disanjem i osjećaj peckanja u očima i ustima.
Petrohemijska kompanija "Braskem SA" saopštila je da se curenje hlora dogodilo u subotu uveče poslije problema koji je ubrzo saniran.
Kompanija je demantovala da je u pitanju bila eksplozija, prenijela je agencija AP.
(Tanjug)