• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Slovaci se zidom ograđuju od Roma

Vlasti slovačkog grada Vrutki namjeravaju da izgrade betonski zid, visok dva metra, da bi razgraničili jedno romsko naselje.

Gradonačelnik Miroslav Mazur je, u dnevniku televizije “TA3”, obrazložio namjeru lokalnih vlasti pritužbama susjeda romskog naselja, koji se “osjećaju, poslednjih pet godina, sve uznemirenije i ugroženije”.

Policija, kako je naglasio, ne može da izađe na kraj s ovim problemom i postala je cilj noćnih napada.

U četiri opštinske zgrade u romskom naselju zvanično je prijavljeno 212 osoba, a nezvanično tamo živi mnogo više ljudi, čiji broj je nepoznat.

I pored međunarodne kritike, više slovačkih opština podiglo je zidove i ograde prema romskim naseljima.

U Slovačkoj, prema procjenama, živi oko pola miliona Roma.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE