Američki turista je danas poginuo, a dvoje Amerikanaca i dvoje Meksikanaca su povrijeđeni kada je na njih pala stijena na grčkom ostrvu Santorini, saopštila je policija.
"Velika stijena je pala na grupu ljudi koja se šetala stazom pored mora", rekla je Agenciji Frans pres predstavnica za štampu policije.
"Jedan Amerikanac je poginuo, a dvoje Amerikanaca i dvoje Meksikanaca su povrijeđeni i prebačeni u lokalnu bolnicu", dodala je ona.
Nesreća se dogodila u malom zalivu na sjeveru ostrva.
Još nije ustanovljeno šta je izazvalo odron stene.
Santorini je jedna od omiljenih turističkih destinacija u Grčkoj.
(Tanjug)