Najmanje 15 ljudi je poginulo u današnjem divljanju snažnih oluja i tornada u centralnim američkim državama Oklahomi, Arkansasu i Kanzasu.
U tornadima u američkoj saveznoj državi Oklahomi poginulo je najmanje pet osoba, dok su u olujama u Kanzasu poginule još dvije osobe.
Upozorenja na opasnost objavljena su i za Arkansas, Misuri i Teksas. Sirene su se čule i u Dalasu, a grad je pogodo snažan grad, ali ga je tornado zaobišao.
Džoplinu u američkoj saveznoj državi Misuri, koji je tornado prije dva dana sravnio sa zemljom, prijete nova tornada. Spasioci u međuvremenu nastavljaju da pretražuju ruševine, a broj stradalih se povećava. Prema posljednjim podacima, poginulo je najmanje 122 ljudi.
Grad koji broji oko 50 000 ljudi bio je direktno na putanji tornada i poslije oluje izgledao je apokaliptično. Uništene su kuće i zgrade, porušeno drveće i dalekovodi, a svjedoci pričaju da je bio toliko jak, da su automobili letjeli po vazduhu i zabijali se u građevine.
(Srna)