• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Oluje u Americi odnijele 15 života

Najmanje 15 ljudi je poginulo u današnjem divljanju snažnih oluja i tornada u centralnim američkim državama Oklahomi, Arkansasu i Kanzasu.

U tornadima u američkoj saveznoj državi Oklahomi poginulo je najmanje pet osoba, dok su u olujama u Kanzasu poginule još dvije osobe.

Upozorenja na opasnost objavljena su i za Arkansas, Misuri i Teksas. Sirene su se čule i u Dalasu, a grad je pogodo snažan grad, ali ga je tornado zaobišao.

Džoplinu u američkoj saveznoj državi Misuri, koji je tornado prije dva dana sravnio sa zemljom, prijete nova tornada. Spasioci u međuvremenu nastavljaju da pretražuju ruševine, a broj stradalih se povećava. Prema posljednjim podacima, poginulo je najmanje 122 ljudi.

Grad koji broji oko 50 000 ljudi bio je direktno na putanji tornada i poslije oluje izgledao je apokaliptično. Uništene su kuće i zgrade, porušeno drveće i dalekovodi, a svjedoci pričaju da je bio toliko jak, da su automobili letjeli po vazduhu i zabijali se u građevine.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE