Jedan Teksašanin je 18 godina čekao pogubljenje u zatvoru zbog ubistava koje nije počinio.
Čovjek koji je proveo 18 godina čekajući pogubljenje u jednom teksaškom zatvoru zbog ubistava koje nije počinio dobiće odštetu od 1,4 miliona dolara.
List Hjuston kronikl (The Houston Chronicle) prenosi danas da je guverner američke savezne države Teksas Rik Peri potpisao u petak nalog kojim će Entoniju Grejvsu biti isplaćeno po 80.000 dolara za svaku godinu provedenu u zatvoru.
Peri je naveo da vrijeme koje je sada 45-godišnji Grejvs proveo iza rešetaka predstavlja "strašnu grešku pravosuđa".
Federalni apelacioni sud poništio je 2006. godine presudu Grejvsu zbog ubistva jedne starice i njenih petoro unučadi 1992. godine i naložio novo suđenje.
Grejvs je u međuvremenu proglašen nevinim.
(Beta)