Istopolni parovi iz Njujorka, koji su krenuli pred matičara, naišli su na birokratski problem.
Naime, u vjenčanim listovima još se nalaze polja namijenjena za mladu i mladoženju.
Portparol gradskog savjeta Džejms Mekšejn rekao je da će "univerzalni" formurali za sve vrste brakova biti dostupni kasnije tokom dana na internetu.
Guverner Njujorka Endrju Kuomo potpisao je zakon o istopolnim brakovima 24. juna, čime je ova američka savezna država postala šesta u SAD koja je dozvolila njihovo sklapanje.
Njujork očekuje i ekonomsku dobiti od odobrenja istopolnih brakova, jer će se, prema pretpostavkama, 21.000 gej i lezbijskih parova ovde vjenčati, što će donijeti oko 284 miliona dolara u državnu kasu.
(Srna)