Jaka pješčana oluja koje je zahvatila grad Finiks na jugozapadu Sjedinjenih Američkih Država izazvala je prekid u snabdijevanju strujom i zaklonila sunčevu svjetlost.
Olujni oblak protezao se sinoć u širinu od 96 kilometara i pratio ga je jak vjetar sa udarima i od 96 kilometara na sat, prenijela je agencija AFP.
Američka nacionalna meteorološka služba saopštila je da se "veoma velika i istorijska pješčana oluja" premješta preko tog područja.
Oluja je odložila letove sa oba gradska aerodroma, dok je žestok vjetar rušio drveće koje je presijecalo dovode struje, pa je nekoliko hiljada stanovnika Finiksa u Arizoni ostalo bez električne energije.
AFP navodi da fotografije i video snimci na nekoliko sajtova lokalnih medija pokazuju "planinu prašine koja se nadvila nad gradom".
(Tanjug)