Radnica u Bugarskoj primila platu od 230 leva (115 evra), sve u metalnim apoenima od jedne, dvije i pet stotinki leva.
Njena plata je bila teška 18 kilograma, i upakovana u šest najlon kesa, pa joj je bio potreban poseban prevoz kako bi zarađeni novac odnijela kući, piše danas sofijski dnevnik "24. sata".
Velikova smatra da su povod za takvo njeno "unižavanje i maltretiranje" bile dvije kontrole koje je ona inicirala u preduzeću u kome radi šest godina, od kojih je četiri godine na trudničkom bolovanju.
Ona je do kraja prošle godine redovno primala platu u "normalnim" novčanicama, a kada su joj primanja obustavljena, zatražila je pomoć od inspektora iz Zavoda za penzijsko osiguranje i Inspekcije rada.
Inspektori su utvrdili da je firma u kojoj radi nezakonito uzimala novac na ime trudničkog bolovanja na njeno ime, zbog čega je preduzeće moralo da vrati novac sa kamatom u iznosu od 3.100 leva (1.550 evra).
Nakon trudničkog bolovanja, koje joj je isteklo 1. aprila, ona je otišla na petomjesečni plaćeni godišnji odmor, a preduzeće je odbilo da je plaća sve dok ne izmiri 3.100 leva, piše bugarski list "24 Časa".
(Tanjug)