Jedan Čeh star 42 godine iskoristio je dvocifrene temeperature ispod nule da izvrši samoubistvo.
Šator sa grijanjem za beskućnike u Pragu (foto: Beta/AP)
On se napio da ne osjeti zimu, skinuo se i legao na klupu u parku u Pragu.
Ljekar je tu smrt proglasio samoubistvom, kazala je novinarima portparol praških spasilaca Klara Fikejzova.
Većina žrtava ovih ledenih dana su u Češkoj kao i u susjednoj Poljskoj beskućnici.
(Beta)