• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

U brodolomu nestalo 100 ljudi

Brodovi i helikopteri i dalje tragaju za više od 100 ljudi nestalih u potonuću trajekta u blizini sjeverne obale Papue Nove Gvineje.

Skoro 250 ljudi, spašenih u operaciji u kojoj je pomogla i Australija, prebačeno je u istočni grad Lae, izjavili su zvaničnici.

Većina nestalih su univerzitetski studenti, a jedan zvaničnik je izjavio da postoji strah da su ljudi zarobljeni u trajketu.

Brod "Kraljica Rabaul" potonuo je istočno od grada Lae, 16 kilometara od obale. Kompanija koja je vlasnik trajekta saopštila je da je na brodu bilo 350 putnika i 12 članova posade.

Direktor kompanije "Rabaul šiping" Piter Šarp izrazio je saučešće porodicama nastradalih, prenio je Bi-Bi-Si.

Rođaci žrtava, nezadovoljni zbog nedostatka informacija, bacali su kamenje na kancelariju kompanije u gradu Kimbe, prenijeli su australijski mediji. Lokalna policija morala je da premjesti službenike na nepoznatu lokaciju.

Iz vode je izvučeno 246 ljudi. Neki od njih prebačeni su u bolnicu, ali zvaničnici kažu da nema teže povrijeđenih.

Preživjeli su izjavili da su brod pogodili veliki talasi, nakon čega se on prevrnuo i potonuo. Neki putnici i članovi posade držali su se u vodi za krhotine, a potom su ih pokupile posade šest trgovačkih brodova koji su dobili obavještenje o brodolomu od australijskih vlasti.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE