Širom Egipta demonstracije zbog nasilja na stadionu Port Saidu. Dva čovjeka poginula u Suecu kada je egipatska policija otvorila vatru na demonstrante.
Prema riječima zdravstvenih zvaničnika, u današnjim sukobima policije i demonstranata bilo je i 15 povrijeđenih.
Očevici kažu da je oko 3.000 ljudi protestovalo ispred policijske stanice u Suecu zbog glasina da je među 74 žrtve sportskog nasilja u Port Saidu i jedan čovjek iz Sueca.
Prema riječima očevidaca, policija je odgovorila upotrebom suzavca i otvaranjem vatre.
Poginuli demonstranti su prve žrtve sukoba koji su izbili širom Egipta nakon nasilja na stadionu u Port Saidu od prije nekoliko dana.
Demonstranti krive policiju što nije uspjela da obuzda nasilje na stadionu.
Nekoliko hiljada ljudi je juče demonstriralo u Kairu ispred zgrade ministarstva unutrašnjih poslova. Oni su na policiju bacali kamenice a snage reda su odgovorile suzavcem.
Stotine navijača fudbalskog kluba Al-Ali iz Kaira, noseći majce kluba i mašući zastavama pridružilo se demonstrantima.
"Ovo nije bila sportska nesreća, već vojni masakr!", čuli su se uzvici iz gomile.
Stotine povrijeđenih su završile u bolnici, a prema podacima ministarstva zdravlja u protestima je povrijeđeno 388 ljudi.
Nasilje na stadionu u Port Saidu preraslo je u novu političku krizu u Egiptu.
(agencije/MONDO)