• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dopisnik "Njujork tajmsa" preminuo na zadatku

Dopisnik američkog dnevnika "Njujork tajms" Entoni Šadid (43), dvostruki dobitnik Pulicerove nagrade, preminuo je na zadatku u Siriji.

Britanski Bi-Bi-Si javio je da se vjeruje da je Šadid imao napad astme izazvan alergijskom reakcijom.

Šadid, koji je Amerikanac libanskog porijekla, izvještavao je za "Vašington post" o američkoj vojnoj akciji u Iraku i periodu nakon rata.

Pulicerovu nagradu je dobio 2004. i 2010. godine, a 2011. godine je nominovan za svoje izvještavanje o Arapskom proljeću.

"Entoni je umro kao što je i živio, odlučan u namjeri da bude svjedok promjena na Bliskom istoku", rekla je urednica "Njujork tajmsa" Džil Ambramson.

Šadid, koji tečno govori arapski jezik, jedan je od trojice novinara "Njujork tajmsa" koje su snage lojalne vladi Moamera Gadafija držale u zarobljeništvu nakon početka pobune u Libiji u martu prošle godine.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE