Nekoliko političara i aktivista promovisali kampanju za liberalizaciju posjedovanja i korišćenja droge.
Poljski političar i nekoliko aktivista pušili su danas marihuanu ispred zgrade parlamenta u Varšavi promovišući svoju kampanju za liberalizaciju zakona o posjedovanju i korišćenju droga.
Uz policijski nadzor, Januš Palikot, lider ljevičarskog Palikotovog pokreta, povukao je nekoliko dimova džointa, zajedno s drugim okupljenim ljudima, prenio je AP.
Neki od prisutnih rekli su da žele dekriminalizaciju posjedovanja i pušenja marihuane.
Jedan od njih, 26-godišnji Stelios Alevras kaže da ovim činom, uživaoci marihuane javno pokazuju svoje opredjeljenje.
"Ja sam advokat i želim da pokažem da je pušenje trave normalna stvar, kao i pijenje piva", rekao je taj Poljak.
(Tanjug)