• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Pojeli 40 ugroženih kornjača

Četvorica kineskih turista uhapšena su u Zimbabveu, jer su ubili i pojeli više od 40 kornjača koje pripadaju rijetkoj vrsti ovih životinja.

Pripadnici službe za zaštitu životinja rekli su da su muškarci priznali optužbe o okrutnom ponašanju prema životinjama.

Istražitelji su pronašli kosture 40 kornjača tokom racije u kući jedog od Kineza. Pronađeno je i 13 živih kornjača, koje su držane u čeličnim sanducima bez hrane i vode, prenio je BBC.

Stanovnici sela Bikta, na jugoistoku Zimbabvea, izjavili su da su Kinezi ubacivali žive kornjače u ključalu vodu.

Ova vrsta kornjača "bels higend" nalazi se na listi ugroženih životinja po Međunarodnoj konvenciji protiv trgovine ugroženim vrstama.

Lokalni zvaničnici kažu da je njihov broj u divljini značajno opao u posljednjih nekoliko godina.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE