U tornadu koji je pogodio centralnu Indoneziju, stradalo je troje ljudi, a povrijeđeno je najmanje 49, saopštili su danas zvaničnici, prenio je AP.
Zvaničnik Agencije za upravljanje katastrofama Abdul Rašid rekao je da je u tornadu koji je noćas pogodio jedno selo u okrugu Sidrap na ostrvu Sulavesi uništeno na desetine kuća tako da je 215 ljudi ostalo bez svojih domova.
On je naveo da je jedna žena pronađena mrtva u ruševinama svoje kuće, a da je dvoje ljudi umrlo u bolnici. Hospitalizovano je 49 ljudi koji su zadobili povrede kostiju i glave, kao i posjekotine.
Tornada često pogađaju Indoneziju, ali rijetko odnose ljudske živote.
(Tanjug)