Trinaest osoba povrijeđeno je danas kada je automobil naletio na pješake na prometnoj raskrsnici u japanskom gradu Kjotu.
Među povrijeđenima su vozač i putnik u vozilu koje je izazvalo nesreću.
Policija navodi da je automobil prošao kroz crveno svjetlo, naletio na pješake, a potom udario u banderu i zaustavio se. U to vrijeme na i oko raskrsnice nalazio se veliki broj ljudi.
Osam od 11 povrijeđenih pješaka je u kritičnom stanju. Šest osoba doživjelo je srčani udar, uključujući 29-godišnjeg vozača automobila i putnika koji je izvučen iz uništenog vozila.
(Beta)