• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Merkelova i Oland o grčkoj krizi

Njemačka kancelarka Angela Merkel i predsjednik Francuske Fransoa Oland su saglasni da Grčka treba da ostane u zoni evra.

Oni su takođe priznali međusobne razlike o mjerama za podsticanje privrednog rasta u Evropi.

"Želimo da Grčka ostane u evro zoni", rekla je Angela Merkel na zajedničkoj konferenciji za štampu poslije razgovora sa Olandom u Berlinu.

Oland koji je doputovao u Berlin sa par sati zakašnjenja, svega nekoliko sati pošto je zvanično preuzeo dužnost predsjednika, zbog udara groma u avion, potvrdio je da je takođe za to da Grčka ostane u evro zoni.

I Merkel i Oland spremni su da razmatraju "dodatne mjere za podsticaj" rasta da bi se pomoglo Grčkoj.

Njemačka i Francuska spremne su da "razmatraju mogucnost dodatnih mjera za (podsticanje) rasta u Grčkoj", ako Atina to zatraži, rekla je Merkel.

Angela Merkel je rekla da su Francuska i Njemačka "svjesne odgovornosti koju imaju za dobar razvoj" Evrope.

"Složili smo se da kažemo da nam je dužnost da radimo zajedno", rekla je Merkel i dodala da nekada novinari preuveličavaju razlike između nje i Olanda.

Oland je rekao da želi "uravnotežen" odnos Pariza i Berlina, uz uzajamno poštovanje.

"Mi želimo da radimo zajedno za dobrobit Evrope", rekao je Oland.

Rekao je da želi da "sve stavi na sto" već narednih nedjelja.

Ipak su se pokazale neke razlike: Oland želi da više pažnje posveti privrednom rastu, dok Merkel daje veći značaj mjerama štednje.

Oland je rekao da želi da se ponovo pregovara o budžetskom sporazumu kojim se jača budžetska disciplima u Evropi, da bi se u to uključio i privredni rast.

Angela Merkel je rekla da ima tačak o kojima je saglasna sa Olandom oko rasta, ali priznala da ima i razmimoilaženja.

Poslije konferencije za štampu dvoje državnika je otišlo na večeru poslije čega koje se francuski predsjednik vraća u Pariz.

(Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE