Američki Kongres nije podržao vojnu intervenciju SAD u Venecueli, izjavio je šef komiteta za međunarodne odnose Predstavničkog doma Eliot Engel.
"Vojna intervencija nije moguća opcija. Kongres je taj koji odlučuje gde i kada će američke snage biti iskorišćene u svijetu," rekao je Engel, prenosi Sputnjik.
Ranije su predstavnici američke administracije saopštili da se razmatra upotreba vojne sile kada je riječ o rješavanju pitanja u Venecueli.
U Kongresu SAD resorni komiteti imaju odlučujuću ulogu u donošenju zakona i odluke izvršne vlasti koje "ne prođu" komitet, rijetko budu izglasane i u promijenjenom obliku.
Prethodno su ruske vlasti upozorile predstavnike Vašingtona da se ne miješaju u unutrašnja pitanja ove zemlje.
Kriza u latinoameričkoj zemlji počela je kada se predsjednik Narodne skupštine, Huan Gvaido proglasio za privremenog predsjednika Venecuele.
Gvaida su podržale SAD, regionalne države i 11 zemalja članica EU. Rusija, Meksiko, Kina, Turska, Urugvaj i još nekoliko zemalja podržali su formalnog predsjednika Venecuele Nikolasa Madura, kao jedinog zakonitog, demokratski izabranog lidera države, iako je sloboda izbora bila ograničena a Maduro je umjesto legalno izabrane skupštine u kojoj je izgubio većinsku podršku, formirao svoju - "ustavotvornu".