Bizarni trend sa smrtonosnim epilogom, posljedice su tragične.
Nije mali broj onih koji ne vjeruju da korona virus zaista postoji. Ako pitate pristalice ove i sličnih teorija, cijelu pandemiju i postojanje "svemoćnog" virusa izmislile su svjetske velesile kako bi ojačale vlast i "pročistile" svjetsku populaciju.
Među onima koji vjeruju u ove teorije, našao se i tridesetogodišnji muškarac iz San Antonija. Ispostaviće se da je svoje uvjerenje platio glavom.
U ovom gradu je organizovana takozvana "kovid žurka", čija je svrha da se "dokaže" da virus ne postoji, odnosno da li će se iko od gostiju zaraziti. Smrtonosnu žurku priredila je osoba inficirana koronom.
"Svrha ovakvih žurki je da se vidi da li je virus stvaran. Organizovala ju je osoba oboljela od kovida-19 kako bi se vidjelo da li opasnost zaista postoji i da li će se neko zaraziti", kaže direktorka Metodističke bolnice u San Antoniju dr Džejn Eplbi.
Da virus nije šala, na svojoj koži je osjetio jedan tridesetogodišnjak koji je, nekoliko trenutaka prije nego što će preminuti, dao potresnu izjavu.
A sad, shocking story from the chief medical officer of San Antonio’s Methodist Hospital: A 30-year-old who attended a “Covid party” and then made a deathbed confession to the nurse. “I think I made a mistake. I thought this was a hoax.”pic.twitter.com/MfruZjZais
— Dan Diamond (@ddiamond)July 11, 2020
"Neposredno prije nego što je ta osoba umrla, pogledala je u medicinsku sestru i rekla: 'Mislim da sam pogriješio, mislio sam da je prevara, ali nije.'", ispričala je dr Eplbi i dodala da se nada da će ljudi shvatiti da bolest ne bira koga će napasti i da niko od nas nije nepobjediv, prenosi express.co.uk.
"Ne želim da dižem paniku, samo želimo da podijelimo s javnošću neke primjere iz života kako bi naše okruženje lakše shvatilo da je virus zaista ozbiljan i da se lako širi", kaže dr Džejn.
Ove "kovid žurke" sve su popularnije u SAD, najteže pogođenoj državi u svijetu. Zaražena osoba organizuje žurku da vidi da li će se virus proširiti i zaraziti još nekoga, a cilj je da se dokaže da je cijela priča o virusu prevara. Bilans ovakvih zabava je tragičan, a dokazuje da korona ne bira godine, budući da su posjetioci ovakvih žurki u 20-im i 30-im godinama života.