• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Krug bivše banjalučke "Mljekare" postaje reciklažno dvorište

Autor Dragana Božić

Grad Banja Luka nastavlja intenzivno da radi na uklanjanju komunalnog otpada u gradu, tvrde iz Gradske uprave.

 Reciklažno dvorište u krugu banjalučke Mljekare Izvor: Arhiva

"U toku je uređenje površine u krugu “Mljekare“ u ulici dr Mladena Stojanovića, a koja će služiti kao reciklažno dvorište, a na zvaničnoj internet stranici Grada će biti objavljeno tačno kad počinje sa radom. Takođe, napravljen je plan odvoza kabastog otpada po mjesnim zajednicama za godinu dana, što bi trebalo da dovede do smanjenja količine otpada odloženog pored kontejnera", rekao je Boriša Mandić iz Odjeljenja za komunalne poslove. 

Mandić je podsjetio i to da su zelena ostrva postavljena na tri lokacije i to dva u naselju Sime Šolaje i jedno na parkingu kod dvorane “Centar“, ali i da je studija za upravljanje otpada i otpadnim vodama u završnoj fazi.

"Mi smo prije nekoliko godina počeli da radimo sa Evropskom investicionom bankom, a oni su angažovali konsultanta na izradi najveće studije do sada, odnosno studije za upravljanje otpadom i otpadnim vodama. Projekat se završava sredinom ove godine i mi očekujemo rezultate već u maju mjesecu. Sa druge strane, mi smo na osnovu preleminarnih rezultata već počeli sa primjenom nekih smjernica, koje su se pokazale veoma dobrima", dodao je on.

Izvor: Grad Banja Luka

Upravo jedna od tih smjernica, koje je pratila gradska administracija i nadležno Odjeljenje jeste ugradnja podzemnih kontejnera i kontejnera većeg kapaciteta.

"Mi smo ove godine uradili pirlot projekat i tada smo ugradili podzemne kontejnere u Parku „Mladen Stojanović“, koji smo tada renovirali, što se pokazalo kao odličan potez.Reakcije građana su bile zaista dobre, te smo nakon toga mi nastavili sa ovom praksom. Dodatno, kao što je već poznato, uz svaku novu zgradu koja se gradi u našem gradu, investitor je dužan da ugradi podzemni kontejner. Njihova prednost se ogleda u tome što je njihova zapremina velika – jedan podzemni kontejner je 5 metara kubnih, a to je pet malih kontejnera koji su raspoređeni po gradu", ističe Mandić.

Naglasio je to da na nekim lokacijama nije moguće ugraditi podzemne kontejnere, odnosno na mjestima gdje postoji mreža podzemnih instalacija.

"Upravo zbog toga, mi idemo sa postavljanjem nadzemnih kontejnera. Moram da kažem da je učinjen veliki iskorak. Tamo gdje god smo imali veći problem sa nepropisnim odlaganjem otpada, odnosno gdje su građani odlagali otpad pored kontejnera, a gdje smo ugradili nove kontejnere, građani su postali svjesniji", pojasnio je Mandić.

(Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE