Rampa na najpoznatijem banjalučkom izletištu, Banj brdu i danas je najaktuelnija tema u gradu na Vrbasu. Rekreativci žele šetalište bez automobila, a vlasti odlažu odluku o uklanjanju rampe.
Članovi neformalnog udruženja građana Rekreativna zona BL oko podne su se sastali sa gradonačelnikom Banjaluke Slobodanom Gavranovićem.
„Gradonačelnik nas je uvjeravao kako smo mi u stvari na istoj strani i da svi želimo naći rješenje. Rekao je da se još uvijek radi na donošenju rješenja koje će zadovoljiti sve strane, a uz to biti i najsigurnije. Odluku o regulacji saobraćaja na Banj brdu će donijeti Savjet za bezbjednost saobraćaja, a dogovoreno je da ćemo od naredne sedmice biti kontaktirani i uključeni za nove sastanke, na kojima će se prezentovati sva moguća rješenja i gdje će se izabrati najbolje. Odluku će donijeti Gradska uprava, a do tada na snazi je stara odluka o regulaciji saobraćaja“, saopštili su Rekreativci nakon sastanka.
Njihovi zahtjevi, kažu, ostaju i dalje isti.
„Želimo pješačko - rekreativnu zonu sa regulacijom koja je i sada na snazi, uz mogućnost uvođenja organizovanog prevoza. Možemo pričati samo o različitim načinima organizovanog prevoza, da bi bili zadovoljni i oni koji ne mogu ili ne žele koristiti rekreativno - pješačku zonu u svrhu pješačenja i rekreacije“, ističu.
Nešto kasnije, novinari su bili pozvani na druženje u novootvorenom restoranu „Novak“, koji je dio franšize u vlasništvu porodice Đoković. Namjera menadžmenta bila je da javnost upozna sa hotelom „Trešnja“ i restoranom koji se nalazi u okviru njega, ali pitanje o rampi i ovdje je bila glavna tema.
Radoš Simićević, koji je bio domaćin predstavnicima sedme sile nije želio da razgovara na ovu temu, kazavši da je njegovo mišljenje da uređene trim-staze zadovoljavaju potrebe šetača, a da automobili treba da idu cestom, naglasivši da ne govori u ime menadžmenta.
Ivan Trifunović iz agencije Plus Media, koja je zadužena za odnose s medijima kazao je da će menadžment hotela prihvatiti svaku odluku koje nadležne vlasti donesu.
„Kada je o spornoj rampi riječ, odluka je na Gradskoj upravi i Turističkoj zajednici. Ako oni procijene da je zbog ovog lokala, koji se nalazi tu gdje jeste potrebno da se iznađe zajedničko rješenje, to je u redu. Jer ovaj lokal ima ogroman značaj za grad i Turistička zajednica, siguran sam, ne radi na pamet, nego ima procjene i strategije“, istakao je Trifunović i dodao:
„Ovo može da bude jedno od najprijatnijih mjesta u gradu. Bašta i restoran mogu da prime 300 gostiju, a hotel raspolaže sa četiri sobe i jednim luksuznim apartmanom. Banjaluka je pored Beograda jedini grad na svijetu koji ima ovakav restoran. Sve ono pozitivno što se vezuje uz Đokovića naš restoran i hotel donijeli su u Banjaluku. Vjerovato će i Novak, kada mu obaveze dozvole navratiti ovdje“.
Na pitanje da li bi investitoru odgovarao npr. turistički vozić, Trifunović je odgovorio:
„Mi njegujemo vrijednosti koje Novak Đoković promoviše i samim tim bilo kakva negativna konotacija u vezi s ovim restoranom je bespotrebna. Uprava restorana će se složiti sa svakom odlukom koju nadležni donesu u vezi s ovim pitanjem“.
Usput, restoran i hotel su zaista lijepi. Hotel „Trešnja“ raspolaže sa četiri udobne sobe i jednim luksuznim apartmanom, terase su prostrane i pogled je divan. Noćenje s doručkom košta oko 100 KM. Restoran nudi bogat meni sa tradicionalnim jelima, ali i bezglutenski meni, a trenutno je tamo zaposleno dvadesetak ljudi.
Pogledajte galeriju!
Pronađite MONDO na Facebooku, Twitteru ili Instagramu!