• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dinkić: Nova vlada možda do kraja iduće nedelje

Nova "jasno proevropska" vlada Srbije trebalo bi da bude formirana do kraja iduće ili početkom nedelje koja sledi, kaže Mlađan Dinkić

Nova "jasno proevropska" vlada Srbije trebalo bi da bude formirana do kraja iduće ili početkom nedelje koja sledi, a idućih dana bi morali da počnu i zvanični pregovori sa Socijalističkom partijom Srbije, izjavio je u Briselu ministar ekonomije Mlađan Dinkić.

Dinkić je to rekao posle susreta sa evropskim komesarom za proširivanje Olijem Renom koji se zanimao za to kada će biti sastavljena vlada u Beogradu.

Formiranje proevropske vlade će otvoriti vrata Srbiji da brzim reformama i osvedočenim kapacitetom srpske državne uprave bude ostvaren uspeh u sprovođenju evropskih reformi, tako da Srbija može zatražiti status kandidata za članstvo u EU, rekao je Dinkić.

Dinkić, koji će u svojstvu lidera G17 Plus u Briselu učestvovati i na samitu Evropske narodne partije (EPP), izjavio je da je taj događaj prilika da se kroz kontakte sa najznačajnijim evropskim političarima imidž Srbije promeni nabolje.

"Naša Vlada će u narednom periodu biti sastavljena od partija koje su, s jedne strane, članice Socijalističke internacionale, i G17 Plus, koja će biti jedina partija članica Evropskih narodnih partija, sa druge strane", rekao je Dinkić.

U gotovo svim zemljama Evropske unije na vlasti su stranke iz EPP, rekao je on.

"Mi želimo da održimo balans između jakog privrednog razvoja koji je cilj G17 Plus i socijalno odgovorne države što je, pre svega, cilj Demokratske stranke i Socijalističke partije Srbije",rekao je Dinkić.

Lider G17 je rekao da je njegova ideja, "kao nekoga ko će se i u narednoj vladi baviti ekonomskim pitanjima", da uspostavi dobre kontakte sa tri ključne zemlje EU u ekonomskom pogledu - Nemačkom, Italijom i Francuskom.

"To su tri ključne zemlje, u sve tri zemlje su na vlasti ljudi iz EPP kojoj pripada i G17 Plus. Mislim da ćemo ličnim kontaktima pomoći da se poboljša pre svega ekonomska saradnja, a da to onda iskoristimo i za političku podršku procesu pridruživanja Srbije Evropskoj uniji", izjavio je Dinkić dodavši da je sada prilika da se krene sa takvom saradnjom.

(www.mtsmondo.com/Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE