Željko Raljić podnio je neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Gradskog odbora Srpske demokratske stranke Banjaluka.
Kako je navedeno u saopštenju koje potpisuje Raljić, izbor Biljane Lukić za nosioca liste za Narodnu skupštinu Republike Srpske za Izbornu jedinicu 3, njemu je, kako ističe, poruka da za njegov dosadašnji rad i političko djelovanje ne postoji dovoljno povjerenje.
"Takvu poruku prihvatam bez zadrške i smatram da je moja politička i moralna obaveza da preuzmem odgovornost. Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke. Smatram da je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazujem dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva", napisao je on.
On je dodao da je nastojao voditi časno, odgovorno i u najboljem interesu SDS.
"Srpskoj demokratskoj stranci želim uspjeh na predstojećim izborima i ostajem zahvalan svima koji su vjerovali u moj rad", naveo je on.
(Nezavisne/Mondo)