• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Silajdžića "bole" prefiksi

Izbacivanje prefiksa "bosanski" iz imena gradova u RS je čišćenje Bosne od Bosne, izjavio je za Feni član Predsjedništva BiH.

Haris Silajdžić je rekao da međunarodna zajednica nije adekvatno reagovala na ovu odluku NSRS, što ga, kaže "posebno boli".

Narodna skupština RS , nakon burne višesatne rasprave, usvojila je u utorak Zakon o teritorijalnoj organizaciji RS kojim se, između ostalog, briše prefiks "bosanski" iz naziva opšina Bosanski Brod i Bosanska Kostajnica.

Ovim aktom predviđene su i novčane kazne od 1.500 KM do 20.000 KM za one koji u službenoj upotrebi budu koristili "neprikladne" nazive gradova, odnosno one koji nisu u saglasnosti sa zakonom.

Suprotstavljeni stavovi srpskih i bošnjačkih poslanika o ovom pitanju izazvali su višesatnu raspravu, koja je obuhvatila i mnogo širu priču o postojanju BiH, ratu, žrtvama.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE