• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Za trošnu kamenu kućicu od 20 kvadrata traže 210.000€: Prodavci na Jadranu iznenadili cijenom, evo šta još ide uz nju

Autor Uroš Matejić

Kamena kućica na Korčuli u Žukovi, prodaje se za vrtoglavih 210.000 evra.

 Trošnu kamenu kuću od 20 kvadrata prodaje za 210000 evra Izvor: Mondo/Goran Sivački

Trošna kamena kućica na Korčuli u Žukovi, u Hrvatskoj, prodaje se na tržištu nekretnina za vrtoglavih 210.000 evra. Na tu cijenu, prodavci kažu da prvenstveno utiče pozicija do mora, odnosno činjenica da je sama u predivnoj uvali. Prodaje se kao dio poljoprivrednog zemljišta površine 9.542 kvadrata.

Kamena kuća veličine je oko 20 kvadrata. Sadrži cisternu za vodu, betonirani parking i mali mol sa mjestom za spuštanje brodova. Zemljište se, kako kažu u agenciji Korčula projekti, nalazi u prvom redu od mora i sa njega se pruža predivan pogled na otvoreno, kristalno-plavo more, ostrvo Hvar i Pitve i ostrvo Lukovce. Okruženo je predivnom i očuvanom vegetacijom. Lokacija sama po sebi pruža izvanredan mir i privatnost.

"Moguće je urediti postojeću kuću koja je ucrtana u katastarskim mapama i upisana kao dio zgrade u zemljišnim knjigama, uz prethodno dobijanje upotrebne dozvole od Kancelarije za prostorno uređenje. Ovakav objekat se može uvećavati za određeni procenat zavisno od prostornog plana pojedine jedinice lokalne samouprave", rekao je za Jutarnji list Dario Cocović, vlasnik agencije koja je oglasila ovu prodaju.

Dodaje da se na ovako ekskluzivnim mjestima u prirodi cjelodnevni boravak odvija napolju, pa se investitori sve češće odlučuju za uređenje spoljašnih površina, vrtova, parkića i drvenih terasa sa ljetnim kuhinjama, dok je prostor u kućama manji.

"Na ostrvu je rijetkost da u negrađevinskim zonama postoji priključak na vodovod i niskonaponsku električnu mrežu, pa se investitori u ovakve objekte uglavnom odlučuju na obnovljive izvore energije i tradicionalno izgrađuju cisterne za vodu", objašnjava on.

(MONDO)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE