• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

SRS: Zašto je Šešelj u bolnici

Srpska radikalna stranka zatražila je od Haškog tribunala da hitno obavijesti javnost o zdravstvenom stanju njenog predsjednika Vojislava Šešelja

SRS smatra skandaloznim to što "Sekretarijat Haškog tribunala od javnosti krije kakvo je zdravstveno stanje Vojislava Šešelja", koji je u petak, 6. januara, iz pritvorske jedinice prebacen u bolnicu Lajden u Hagu.

Prema saopštenju SRS, "Haški tribunal i dalje ne odgovara na uporne pozive Šešeljevih pravnih savjetnika, koji od petka uveče pokušavaju da saznaju kakvo je zdravstevno stanje lidera radikala".

SRS je ukazala da su stručnjaci, koji prate Šešeljevo zdravstevno stanje, "ocijenili da ga u Tribunalu namjerno neadekvatno liječe, odnosno da sprečavaju njegovo liječenje".

"To znači da svjesno pokušavaju da mu oduzmu život", navedeno je u saopštenju.

Radikali tvrde da Haški tribunal "neprekidno i brutalno krši procesna i osnovna ljudska prava Šeselja, čak i pravo na život", i zahtijevaju da se hitno prekine njegova tortura i zlostavljanje.

Šef Pravnog tima za odbranu Šešelja Zoran Krasic juče je objasnio da je lider SRS imao problema s jetrom, aritmijom i tahikardijom i podsjetio da je ranije 28 dana štrajkovao glađu.

Radikali smatraju da je Šešelj prebačen u bolnicu jer nije imao adekvatnu medicinsku njegu u Tribunalu, a u prilog tome Krasić je naveo da mu je dan ranije dostavljen lijek koji ne koristi, pa je odbio da ga uzme.

Šešelju se sudi za zločine protiv čovječnosti, povrede ratnog prava i običaja u Hrvatskoj, Vojvodini i Bosni i Hercegovini od 1991. do 1993. godine, a dodatno je optužen i za nepoštovanje suda.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE