• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Rastrošni Sanader(ovi)

Bivši hrvatski premijer Ivo Sanader je tokom nepunih 20 godina zaradio 400.000 evra

Istražioci USKOK-a otkrili su da je njegova porodica mjesečno trošila 10.000 evra više nego što bi zaradila, piše "Jutanji list".

Prema navodima hrvatskog lista, četvoročlana porodica Sanader, kao i njegovog tast i tašta Ivo i Karmela Šarić imaju 73 računa u bankama, od kojih je pet u Austriji.

Stručnjaci su, uzimajući u obzir životne troškove prosječne porodice, kao i podatke o troškovima Sanaderovih, izračunali razliku od čak 2,7 miliona evra između prihoda porodice Sanader, te imovine i troškova koje su imali.

Ivo Sanader ima najmanje računa - sedam, a najviše njegove kćerke, i to Petra 20, a Bruna 14. Riječ je o tekućim i žiro-računima, depozitnim i štednim i deviznim računima.

Sanaderova supruga Mirjana ima 11 računa, njena majka devet, a otac 12.

Prema podacima iz sudskog spisa, Sanader je tokom nepunih 20 godina zaradio 400.000 evra. Kada se tome dodaju i prihodi ostalih članova porodice, uključujući Ivu i Karmelu Šarić, dolazi se do 700.000 evra, zarađenih od 1992. godine do Sanaderovog hapšenja.

Osim 1,46 miliona evra porodica Sanader posjeduje i nekretnine, umjetničke slike, automobile.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE