• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

SRS: Šešelja sutra operišu

Vojislav Šešelj javio je porodici, poslije pregleda u bolnici u koju je jutros prebačen, da će mu najvjerovatnije sutra biti obavljena nova operacija

Ljekari u bolnici izvan Haškog tribunala, u koju je Šešelj prebačen jutros zbog pogoršanog zdravstvenog stanja, ustanovili su da je defibrilator, koji mu je ugrađen početkom januara potpuno neispravan, a ne samo jedna elektroda kako su mu saopštili ranije, saopštila je SRS.

Neispravnost je razlog zbog koga je u toku noći aparat proizveo šest elektroškova.

Ljekari su najavili da će najvjerovatnije sutra biti obavljena nova operacija, navodi se u saopštenju SRS.

Inače, u Haškom tribunalu je odložena za danas zakazana statusna konferencija u predžalbenom postupku po jednoj od optužnica protiv lidera Srpske radikalne stranke Vojslava Šešelja za nepoštovanje suda.

Statusna konferencija je trebalo da počne u 10 časova, ali je Tribunal saopštio da je odložena do daljeg i nije naveo razloge za njeno odlaganje.

Šešelj je 31. oktobra prošle godine osuđen na 18 mjeseci zatvora zbog obelodanjivanja povjerljivih podataka koji se odnose na zaštićene svjedoke u knjizi čiji je autor.

Sudsko veće je, donoseći tada presudu, naložilo da Šešelj tu kaznu služi uporedo sa prvom kaznom, izrečenom u julu 2009. godine, takođe za nepoštovanje suda.

On je tada osuđen na 15 mjeseci zatvora zbog obelodanjivanja podataka o svjedocima kojima su bile odobrene mjere zaštite identiteta.

Treća optužnica proističe iz prvog predmeta, jer Šešelj nije postupio po nalogu veća, koje je od njega tražilo da sa svoje internet stranice ukloni materijale koji su izdati kao povjerljivi.

U glavnom postupku, Šešelju se sudi za ratne zločine počinjene na prostoru u Hrvatske, Vojvodine i BiH u periodu od 1991. do 1993. godine. Optuženi će započeti iznošenje završnih riječi u ponedjeljak, 12. marta.

Tužilašto je ove sedmice za lidera radikala zatražilo kaznu od 28 godina zatvora, tvrdeći u završnoj riječi da je optuženi kriv po svih devet tačka optužnice.

(agencije/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE