• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Konuzin: EU ima alternativu

Ruski ambasador u Beogradu izjavio je da evropska opcija za balkanske zemlje ne bi trebalo da se posmatra kao opcija koja nema alternativu.

"Priča se o očiglednim prednostima ove usmjerenosti razvoja odnosa u Evropi, a manje se čuje o poznatim rizicima. Učešće balkanskih država u EU nesumnjivo će imati svoju veliku specifičnost", rekao je Aleksandar Konuzin na okruglom stolu "Rusija i Balkan: prošlost i perspektive".

Govoreći o rizicima Konuzin je naglasio da prije svega misli na iskustva zemalja koje posljednjih mjeseci prolaze finansijsku krizu i socijalno-političke potrese.

Konuzin je podsjetio na riječi šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova da se u svijetu odigravaju ubrzani istorijski procesi i da se oni u punoj mjeri tiču i Balkana.

Pitajući se da li je završen proces raspada jugoslovenske države, Konuzin je odgovorio da "postoje sumnje da nije", podsjećajući na pitanje Kosova, neriješenih pograničnih sporova i problema izbjeglica.

Konuzin je zaključio da je stoga teško naći aktuelniju temu o kojoj se danas polemiše na skupu u Sava centru naglasivši "da je ona na granici između događaja koji pripadaju prošlosti i politike koja je aktuelna danas i koja se projektuje za budućnost".

Na okruglom stolu će, kako je najavljeno, učestvovati i predstavnici političkih stranaka, generalni direktor NIS-a Kiril Kravčenko i savjetnik predsjednika vlade Petar Škundrić, kao i episkop bački Irinej Bulović.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE