• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Turčin: Nevin sam, nisam ubio navijača Zvezde

Izvor mondo.rs

Optuženi za ubistvo navijača košarkaša Crvene zvezde Marka Ivkovića na suđenju u Istanbulu promenio iskaz i negira krivicu. Tvrdi da je Turke napalo između 300 i 500 navijača Crvene zvezde.

Optuženi Kadri Aktaš je prvog dana suđenja rekao sudiji da on "nikoga nije ubio" i da je nevin.

Sudija je pitao osumnjičenog Aktaša zašto je promenio iskaz, kada je u istrazi rekao da je "u samoodbrani mahao nožem i da je nekoga slučajno ubio", a on je odgovorio da je želeo da se "pravi važan pred društvom".

Aktaš je izjavio da je sa ostalim navijacima Galatasaraja "pravio rostilj kada su ih bakljama, metalnim šipkama i kamenjem napali navijači Crvene zvezde - njih između 300 i 500".

"Dobio sam udarac u lice, kada sam krenuo da vidim šta se događa. Policija je tada bacila suzavac i svi su se razbežali. Imao sam u rukama nož i sudžuk, pošto smo pravili roštilj, ali sam ih ispustio. Nikoga nisam ubio nožem, nevin sam", rekao je Aktaš.

Inače, svi optuženi tvrde da su nevini i da su navijači crveno-belih izazvali tragični incident.

Sud obezbeđuje nekoliko stotina pripadnika policije. Na suđenju su bili i predstavnici porodice ubijenog Marka Ivkovića, kao i pripadnici srpske diplomatske misije.

Ivkovića su 21. novembra u Istanbulu ubili navijači Galatasaraja uoči evroligaške utakmice sa crveno-belima.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE