• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Cvetković: Stabilnost bi povećala investicije u Srbiji

Predsednik Američke privredne komore u Srbiji ocenio u sredu da bi nivo stranih investicija bio mnogo veći da nije političke nestabilnosti.

"Ni jedna kompanija koja je već investirala u Srbiji nije odlučila da ode, ali bi nivo investicija bio mnogo veći da ne postoji nestabilnost", kazao je Dejan Cvetković novinarima nakon razgovora članova Komore sa guvernerom Narodne banke Srbije Radovanom Jelašićem.

Cvetković je istakao da su zemlje koje su na sigurnom putu da postanu članice Evropske unije (EU) interesantnije za investiore.

"Ne bi trebalo zaboraviti da se Srbija za privlačenje ulaganja takmiči sa zemljama iz okruženja, a da su politička i ekonomska stabilnost i predvidivost veoma bitni pri odlučivanju kompanija da dođu na neko tržište", kazao je on.

Cvetković, koji je i generalni direktor Majkrosofta u Srbiji, naveo je da bi investicionu klimu u Srbiji poboljšali nastavak reformi, jednostavnije i brže administrativne procedure, lakše izdavanje dozvola i veća predvidivost.

(Beta/www.mstmondo.com)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE