U Alžiru nastavljene demonstracije zbog porasta cijena hrane i visoke nezaposlenosti, na ulicama glavnog grada pljačkali radnje, palili gume...
Iznad radničkog naselja Bab el Ued, kružili su helikopteri, a policija je blokirala ulice kako bi spriječila da se neredi prošire.
U sinoćnjim neredima, mladi demonstranti zapalili su stanicu policije, prodavnicu automobila Reno i još nekoliko zgrada, a policija je uzvratila suzavcem kako bi se odbranila od kamenica.
Demostranti su danas nastavili sa neredima, a nasilje se proširilo i na naselje El Harač.
Neredi su izbili poslije sinoćnje večernje molitve muslimana, pošto su prethodnih dana skočile cijene mlijeka, šećera i brašna i zbog nezadovoljstva ekonomskom situacijom u zemlji.
Neredi zbog visokih cijena hrane izbili su ove nedjelje i u alžirskom primorskom gradu Oran.
(Beta/MONDO)