Policija je privela pet osoba za koje se pretpostavlja da su odgovorne za tragediju u disko klubu u Budimpešti, u kojoj su tri djevojke poginule.
Uhapšena su dvojica organizatora priredbi, zatim rukovodilac programa, kao i dvojica ljudi koji su dali u zakup prostoriju na Njugati (zapadnom) trgu, u kojoj je otvoren među mladima veoma omiljeni klub "Vest Balkan".
Na ulazu u klub postavljene su tri crne zastave, a više stotina rođaka, prijatelja i školskih drugova je, paljenjem svijeća i polaganjem cvijeća, evociralo uspomene na nastradale djevojke.
Sjećanje na tragediju jutros je održano i u budimpeštanskoj gimnaziji "Žigmong Morric", u koju su išle dvije od pomenute tri djevojke.
Nesreća se dogodila u nedjelju neposredno nakon što se oglasila sirena požara.
U klubu je bilo znatno više mladih ljudi od dozvoljenog broja, a djevojke su, prema nalazu policije, ugušene tokom stampeda, kada je masa po svaku cijenu nastojala da se domogne izlaza.
(Tanjug)