• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poplave ne daju mira Australijancima

Reka Loden, koja se izlila uprkos postavljenim nasipima, ostavila je odsječenim još jedan grad na jugoistoku Australije.

Ukoliko nivo vode u Kerangu, u australijskoj državi Viktoriji, nastavi da raste, moglo bi da bude poplavljeno do 1.500 domova, prenio je AP.

U skoro dvomjesečnim poplavama u Kvinslendu, na sjeveroistoku Australije, usljed kojih je dvije trećine te ogromne države ostalo pod vodom, najmanje 30 ljudi je izgubilo život.

Poplavljene teritorije dostižu površinu Francuske i Njemačke.

Južno od Kvinslenda, u državi Novi Južni Vels, poplave su, izgleda, odnijele još jedan život: juče je u blatnjavoj vodi pronađeno tijelo trogodišnjeg dječaka koji je prethodnog dana bio nestao. Istraga tek treba da utvrdi uzrok smrti.

U Viktoriji su, poslije prošlonedeljnih rekordnih pljuskova, ugrožena 72 grada, poplavljeno je 1.770 imanja, a evakuisano više od 3.500 ljudi.

Vlasti su danas pozvale na evakuaciju i građane Dimbule, gradića sa 2.000 stanovnika, pošto nivo reke Vimere raste i prijeti izlivanje.

Područje Brizbejna juče je bilo zahvaćeno novim olujnim pljuskovima. Hiljade ljudi su ostale bez struje, a bujica je odnijela s puta dva automobila, čiji su vozači uspjeli bezbjedno da napuste vozila.

Vlada je saopštila da bi poplave u Kvinslendu mogle biti najskuplja prirodna katastrofa u istoriji Australije. Šteta je već bila procijenjena na pet milijardi dolara prije nego što su poplave prošle sedmice stigle do Brizbejna.

(Tanjug/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE