• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Tunis: Policija pucala u demonstrante, dva mrtva

Najmanje dvije osobe su danas poginule, a je 17 ranjeno na sjeveru Tunisa.

Incident se desio kada je policija otvorila vatru na demonstrante koji su bacali molotovljeve koktele i kamenice na jednu policijsku stanicu, saopštili su izvori iz tuniskog ministarstva unutrašnjih poslova.

”Oko 1.000 ljudi se okupilo na protestu ispred policijske stanice u El Kefu zahtevajući ostavku šefa policije tog grada zbog zloupotreba vlasti tokom obavljanja dužnosti", rekao je izvor iz ministarstva agenciji Rojters.

Demonstranti su zasuli stanicu kamenicama i molotovljevim koktelima u pokušaju da prostorije zauzmu, kazao je isti izvor.

"Policija je pucala kako bi sprečila demonstrant da upadnu u stanicu", dodao je taj izvor.

Pripadnici ministarstva unutrašnjih poslova su uhapsili šefa policije u El Kefu nakon incidenta.

Ovaj incident je uslijedio nakon svrgavanja tuniskog predsjednika Zina al-Abidina Ben Alija prošlog mjeseca, događaja koji je bio povod za antivladine proteste u brojnim arapskim zemljama.

Ben Ali, koji se nalazio na vlasti 23 godine, pobjegao je u Saudijsku Arabiju 14. januara nakon nekoliko sedmica protesta zbog siromaštva, korupcije i političke represije na kojima je, takođe, bilo žestokih okršaja građana sa policijom, a na desetine ljudi je poginulo.

Povjerenje javnosti u policiju je na niskom nivou nakon protesta, a mnogi Tunižani krive policajce za ubistva demonstranata i lojalnost svrgnutom predsjedniku.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE