Egipatski državni mediji negirali su danas da je bivši predsjednik Hosni Mubarak u komi.
Egipatski dnevnik "Al masri al Jum" pisao je juče da je Mubarak teško bolestan i da je pao u komu nakon masovnih protesta, zbog kojih je krajem prošle sedmice otišao sa vlasti.
"Bivši predsjednik je u teškom psihološkom stanju i odbija liječenje uprkos bolesti", piše provladnin dnevnik "Al gomurija", pozivajući se na izvore bliske Mubaraku.
Vjeruje se da je Mubarak trenutno u odmaralištu Šarm el Šeik na Crvenom moru.
Mubarak je podnio ostavku 11. februara i vlast je predao vojsci nakon 18 dana antivladinih demonstracija.
Novo vojno rukovodstvo raspustilo je parlament i suspendovalo ustav.
(Srna)