• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Japan uveo standard za nivo radioaktivnosti u ribama

Japanske vlasti su danas propisale maksimalni dozvoljeni nivo radioaktivnosti u ribama.

Do ovakve odluke je došlo nakon što je u vodama Tihog okeana kod havarisane nuklearne centrale Fukušima 1 detektovana 7,5 miliona puta veća koncentracija radioaktivnog joda od one koja je dozvoljena.

Portparol japanske vlade Jukio Edano rekao je da će na ribu biti primjenjen standard radioaktivnosti koji važi za povrće.

Japansko ministarstvo zdravlja je prethodno izvjestilo da je u petak, u ribama koje su ulovljene na otprilike pola pomorskog puta od Fukušime 1 do Tokija otkrtiven radioaktivni jod u količinama koje su veće od
sada propisanog limita.

U ribama je takođe detektovan radioaktivni cezijum, u količini koja je nešto manja od dozvoljene.


(Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE