• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Japan: 28 radnika ozračeno

Japan je obavijestio Međunarodnu agenciju za atomsku energiju da je 28 radnika iz oštećene nuklearne elektrane Fukušima ozračeno visokom dozom radijacije tokom saniranja štete poslije zemljotresa i cunamija.

Od 300 ljudi koji su angažovani u radovima na toj lokaciji, njih 28 akumuliralo je doze veće od 100 milisiverta, navodi IAEA, pozivajući se na podatke japanskih vlasti.

"Nijedan radnik službi za vanredne intervencije nije primio dozu koja premašuje japanski standard od 250 milisiverta", naglašava se u saopštenju.

Prosječna doza za zaposlene u nuklearnim elektranama je 50 milisiverta u periodu od pet godina.

Prošlog mjeseca, dva radnika iz Fukušime prebačena su u bolnicu jer su im stopala bila izložena radijaciji od 170 do 180 milisiverta, kada su zagazili u kontaminiranu vodu. Radnici su se u međuvremenu oporavili.

Fukušima predstavlja najveću nuklearnu katastrofu od Černobila, prije 25 godina, a japanske vlasti su joj odredile naviši stepen ozbiljnosti na međunarodnoj skali kojom se mjere nuklearni incidenti.

Za razliku od Černobila, niko nije umro od izlaganja radijaciji iz Fukušime.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE