• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fukušima: Radnici ozračeni u granicama

Od radnika koji su radili na saniranju nuklearnog incidenta nakon zemljotresa u elektrani njih 28 je primilo visoke "ali dopuštene" doze zračenja.

Japanske vlasti obavijestile su Međunarodnu agenciju za atomsku energiju (IAEA) da je 28 radnika nuklearne elektrane Fukušima-Daići primilo visoke doze radioaktivnog zračenja, u pokušaju da stabilizuju situaciju u centrali, teško oštećenoj u zemljotresu i cunamiju 11. marta.

Od 300 radnika koliko ih je radilo u centrali Fukušima, 28 je primilo dozu od najmanje 100 milisiverta radioaktivnog zračenja, navela je juče IAEA, citirajući saopštenje japanskih vlasti.

Međunarodna agencija saopštila je i da nijedan radnik nije primio dozu veću od dopuštene u Japanu, za radnike koji su angažovani u vrijeme vanrednog stanja, a koja iznosi 250 milisiverta, prenijela je agencija Rojters.

Prosječna doza koju radnici u nuklearnim elektranama prime za pet godina je oko 50 milisiverta.

Prošlog mjeseca, dvojica radnika centrale Fukušima, smještena su u bolnicu, pošto su zagazili u radioaktivnu vodu i tako bili izloženi zračenju od 180 milisiverta.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE