• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Mališane "čuvali" vezujući ih pred TV

Jedan par je u Beču svoje četvoro djece, u starosti od deset mjeseci do četiri i po godine, vezivao za kolica i dnevno satima ostavljao pred televizorom.

Djeca su fizički i mentalno nerazvijena, a najstariji dječak ne može ni da priča.

Nakon informacije dobijene od građana, gradska ustanova za brigu o djeci "Magistrat 11" je reagovala.

Kakvi su to roditelji i da li imaju srce od kamena, upitali su se službenici "Magistrata 11", koji su vidjeli mnoge potresne slučajeve, ali je ovaj posebno tragičan.

"U početku nismo mogli da vjerujemo što smo čuli. Djeca su bila u stanu fiksirana u kolicima. Direktno ispred njihovi lica bio je upaljen televizor", ispričala je Herta Štafer, portparol "Magistrata 11".

Nezaposleni roditelji su, kako se pretpostavlja, mjesecima tako "brinuli" o svojoj djeci.

"Najstariji, četvoroipogodišnji dječak je, po razvoju, na nivou dvogodišnjeg djeteta. On gotovo ne može da govori. Takođe i troipogodišnja djevojčica ima poremećaje u razvoju i ne može da hoda", istakla je Štafer.

Djeca su oduzeta roditeljima, protiv kojih je podnijeta prijava, a isključeno je da će biti vraćena paru, koji je, kako ističe Štafer, imigrantskog porijekla, ne navodeći državu porijekla.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE