• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Rasisti podigli kamp, Romi pobjegli iz domova

Romi su danas iz jednog sela u Mađarskoj iselili 277 žena i djece jer je jedna ekstremno desničarska organizacija tu podigla kamp za obuku članova.

Janoš Farkaš, predsjedavajući lokalnog savjeta Roma, rekao je da se njegovi sunarodnici plaše sukoba sa pripadnicima organizacije koja sebe naziva Vedero (Odbrambena snaga), i koja, sa stanovišta ekstremne desnice, samoorganizovano "dijeli pravdu".

Prema Farkaševim riječima, selom već nekoliko nedjelja patroliraju ljudi u kamuflažnim uniformama i ono je "praktično pretvoreno u bojno polje".

Ovaj romski zvaničnik je izjavio da su žene i djeca evakuisani autobusima na tajnu lokaciju i da je akcija bila neophodna zato što su se Romi uplašili "djelilaca pravde".

Najmanje 10 policijskih "marica" je viđeno kako ulaze u selo nakon što su autobusi otišli.

(Beta/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE