Hans-Ditrih Genšer (84) nalazi se u bolnici u Bonu, na Univezitetskoj klinici i otkazao je sve svoje planirane obaveze.
Biro bivšeg njemačkog ministra inostranih poslova i, kako ga mediji nazivaju, legende liberala, potvrdio je danas tabliodu "Bild" da se Genšer nalazi u bolnici, ali bez navođenja vrste bolesti.
Genšer će, kako se navodi, još ove semice napustit bolnicu, u kojoj se nalazi od subote.
Kao šef njemačke diplomatije Genšer je skoro neprekidno na toj funkciji bio više od 17 godina, a u raspadu SFRJ njemu u njegovoj tadašnjoj vladi su čak i iz Ujeidnjenih nacija prebacivali prerano priznanje Slovenije i Hrvatske.
(Tanjug)