• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

SAD: Nema protesta blizu zvaničnika

Američki Kongres je odobrio prijedlog zakona kojim se bilo kakav protest u blizini nekog zvaničnika proglašava krivičnim djelom.

Svi oni koji budu kršili zakon biće kažnjeni, bez obzira na to da li svjesno učestvuju u protestu ili su se tu slučajno zatekli.

Prijedlog zakona, koji eklatantno krši Prvi amandman američkog Ustava koji glasi da `Kongres neće donijeti zakon koji ograničava slobodu govora, pravo ljudi na mirno okupljanje ili upućivanje žalbi vlastima`, Senat je odobrio jednoglasno, dok su u Predstavničkom domu samo trojica poslanika bili protiv.

Ostalo je još da ovaj zakon povrdi predsjednik Barak Obama, što djeluje kao formalnost.

Prema ovom dokumentu, policija ima pravo da uhapsi svakoga ko se približi predsjedniku ili bez odobrenja uđe u zgradu ili područje gdje se nalazi neki zvaničnik ili bilo ko koga čuva tajna služba. Tužilaštvo bi tu osobu teretilo za ugrožavanje nacionalne bezbjednosti.

Područja s "ograničenim pristupom" u zakonu su definisana vrlo šturo i neodređeno, što ostavlja mogućnost da se praktično svako područje ili događaj proglasi "nacionalno važnim", na osnovu čega automatski na snagu stupaju krivične odredbe iz ovog zakona.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE