• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Rusija šalje djecu na more po "sili zakona"

Mali Rusi uskoro neće imati izbora - moraće da idu na more i to po "sili zakona", navodi sajt “7sur7” .

Ruski poslanici upravo razmatraju jednu ovakvu ideju koja će imati za cilj da "poboljša zdravlje djece njihovim produženom izlaganjem svježem vazduhu i slanoj vodi".

Sva ruska djeca, starosti od četiri do 15 godina, moraće, htjela to ili ne, da svake treće godine provedu mjesec dana na moru. Roditelji djece koja se ne budu odazvala ovoj naredbi, biće kažnjeni, kazao je inicijator ovog projekta Mihail Emeljanov. Ipak, svi oni koji se boje da svoju djecu puste samu, moćiće da im se pridruže.

Projekat, koji će finansirati vlada, koštaće oko tri milijarde evra godišnje, a u tu sumu biće uračunati troškovi ekskurzija, medicinske njege, smještaja i hrane.

Poslanici koji se protive ovoj inicijativi ističu da je ona dostojna "vojne operacije u sovjetskom maniru".

"Roditelji treba da imaju slobodu da odluče šta je najbolje za njihovu djecu. Ovakav vid dječjeg raspusta je karakterističan za sovjetsko doba kada su svake godine milioni djece slati u ljetnje kampove u kojima su bili indoktrinirani", navode nezadovoljni deputati.

(TANJUG)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE