• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kibaki: Spor oko rezultata izbora da se reši na sudu

Kibaki na istočnoafričkoj konferenciji još jednom osudio Odingu za nasilje i smrt 800 ljudi.

Kenijski predsednik Mvai Kibaki optužio je u petak lidere opozicije da su odgovorni za podsticanje nasilja u toj zemlji, u kojem je poginulo više od 850 ljudi.

U govoru na sastanku istočnoafričke regionalne grupe IGAD u Adis Abebi, Kibaki je rekao da sukob oko izbornih rezultata, koji je i izazvao nasilje, mora biti rešen kroz kenijske sudove, dok opozicija odbacuje taj predlog.

"Na žalost, iako su izborni rezultati prikazali volju većine Kenijaca, lideri opozicije pokrenuli su kampanju nemira, zbog koje je više od 800 ljudi izgubilo život", kazao je Kibaki.

Lider opozicije i Narandžastog demokratskog pokreta Raila Odinga tvrdi da je predsednik "pokrao izbore" i odbija da prihvati tvrdnje da je Kibaki zakoniti šef države.

Opozicija optužuje Kibakija za falsifikovanje izbora i postavljanje sudija koji ga podržavaju, zbog čega će sudovima biti potrebno nekoliko godina da donesu odluke po tužbama opozicije.

Kibaki je u govoru u Adis Abebi rekao i da je bezbednosna situacija u Keniji pod kontrolom.

(Beta/www.mtsmondo.com)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE