• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

London: Istraga o prisluškivanju poslanika

Džek Stro naredio je da se istraže tvrdnje da je služba Skotland jarda prisluškivala razgovore koje je poslanik Kan vodio sa pritvorenikom.

"Naredio sam istragu o ovom pitanju. Iako nisam u toku sa svim činjenicama vezanim za slučaj, potpuno je neprihvatljivo da se snima razgovor koje neki parlamentarni poslanik vodi sa svojim biračem o pitanjima vezanim za njihovu izbornu jedinicu ili za bilo koje drugo pitanje", naveo je britanski ministar pravde Džek Stro, a prenosi Rojters.

Prisluškivana su, kako tvrdi britanski list "Sandej tajms", dva razgovora koje je Seidk Kan, poslanik vladajuće Laburističke stranke i bivši pravnik za pitanja ljudskih prava, vodio 2005. i 2006. u zatvoru Vudhil sa Babarom Ahmadom optuženim za podržavanje terorizma, prikupljanje fondova za islamske pobunjenike u Čečeniji i Avganistanu i za pozivanje muslimana da vode sveti rat (džihad).

Babar ni za šta nije optužen u Velikoj Britaniji, ali je u pritvoru čekajući na izručenje u SAD gde je optužen za terorizam.

Kan je razgovarao sa njim kao sa glasačem iz njegove izborne jedinice i tvrdi da su bili u pitanju rutinski i uobičajeni razgovori u takvim situacijama. Prislušni uređaji su bili sakriveni u stolu u zatvoru Vudhil.

Policiji je u Britaniji zabranjeno da prisluškuje političare od skandala sa prisluškivanjem vezanim za vladu laburističkog premijera Harolda Vilsona (1964-70, 1974-76).

(Tanjug/www.mtsmondo.com)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE