• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Konvoj ruskih tenkova ide ka centru Gruzije

Mihail Sakšvili izjavio da se konvoj od 100 ruskih tenkova kreće iz zapadnog dela Gruzije ka drugom po veličini gradu u centralnom delu Gruzije.

Gruzijski predsednik Mihail Sakšvili izjavio je da se konvoj od 100 ruskih tenkova kreće iz zapadnog dela Gruzije ka drugom po veličini gradu u centralnom delu Gruzije.

Predsednik Sakašvili je izjavio da je vojni konvoj trenutno između gradova Senaki u Kutaisi, kao i da ruske oružane snage kontrolišu trećinu teritorije Gruzije.

Predsednik Gruzije je obraćajući se stranim izveštačima, apelovao na međunarodne humanitarne organizacije za pomoć.

Gruzijski premijer Lado Gurgenidze je izjavio da je tenkovski konvoj krenuo iz grada Zugdidi koji se nalazi u blizini Senakija.

Gurgenidze je rekao da za sada ne znaju šta Rusi planiraju da urade u ovom regionu, niti kuda su tačno krenuli.

Grad Kutaisi se nalazi u centralnom delu Gruzije i prilično je udaljen od separatističkih regiona Južne Osetije i Abhazije.

Gruzijski ambasador u SAD, Vasil Sikarulidze je izjavio da bi napad na Kutaisi bio "velika humanitarna katastrofa".

Sikarulidze je rekao, da je Gruzija, poštujući primirje, izmestila svoje vojne trupe deset kilometara od Tbilisija kako bi napravila odbrambenu liniju.

On je dodao da Rusija u svom napadu uništava gruzijsku komercijalnu i vojnu infrastrukturu, uključujući aerodrome i energetska postrojenja.

Pored toga, kako je naveo taj zvaničnik, ruske vojne snage ruše i verska svetilišta izvan konfilktne oblasti u Južnoj Osetiji.

Ruski ministar inostranih poslova Sergej Lavrov izjavio je ranije da "nema šanse da će separatističke oblasti Južna Osetija i Abhazija ikada više poželeti da budu deo Gruzije".

Sedmog dana borbi, Rusija i Gruzija međusobno se optužuju za nepoštovanje primirja koje je potpisano u sredu, a EU namerava da pošalje svoje mirovne snage u kavkaski region.

(www.mtsmondo.com/Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE