• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Twitter i Facebook brišu naloge u vezi sa Hongkongom

Autor mondo.rs

Obrisana čitava spam mreža sa preko 200.000 naloga protiv honkoških protesta.

Twitter i Facebook suspendovali su brojne informacione operacije, za koje veruju da ih podržava kineska vlada i da potiču iz Kine u pokušaju da sabotiraju proteste u Hongkongu, saopštile su te kompanije. Twitter je naveo da je suspendovao 936 naloga i operacija za koje veruje da su koordinisane akcije, koje potiču od kineskih vlasti, preneo je Rojters.

Pročitajte i ovo: Hong Kong - Na protestu najmanje 1,7 MILIONA LJUDI!

U saopštenju se dodaje da su ti nalozi samo najaktivniji deo kampanje i da je veća mreža puna spamova sa oko 200.000 naloga bila suspendovana pre nego što su nalozi postali aktivni.

Facebook je saopštio da je ukinuo naloge i stranice nakon što je dobio dojavu od Twitter-a. Facebook, takođe tvrdi da je istragom došao do linkova, koji vode do osoba povezanih sa kineskom vladom.

Twitter je objavio primere postova, čiji je cilj bio da potkopaju proteste, a u jednom od njih uz fotografiju demonstranata, koji su upali u zgradu honkoškog parlamenta piše: "Da li su ovi ljudi koji su demolirali skupštinu ludi ili izvlače korist od loših momaka? To je potpuno nasilno ponašanje, ne želim vas radikalne ljude u Hongkongu. Gubite se odavde!".

Facebook je objavio post u kojem korisnik demonstrante nazva bubašvabama i tvrdi da su oni odbili da pokažu lica.

Protesti u Hongkongu, koji su jedan od najvećih izazova za kineskog predsednika Si Ðinpinga od kada je došao na vlast 2012. godine, počeli su u junu zbog protivljenja zakonu o ekstradiciji, koji omogućava da se osumnjičenima sudi u matičnoj državi Kini.

Zakon je u međuvremenu suspendovan, a protesti su prerasli u širu borbu za demokratiju u toj bivšoj britanskoj koloniji, koja je 1997. godine vraćena pod kinesku kontrolu.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE