• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Borisa Džonsona ni otac ne sluša

Autori Tanjug Autori Georgi Mitev Šantek

Britanski premijer Boris Džonson već ima ozbiljnih problema sa poverenjem javnosti zbog serije propusta u borbi sa pandemijom covid-19 a sada mu je sopstveni otac napravio još veće – "zapalio" je u Grčku.

 Borisa Džonsona ni otac ne sluša Izvor: Screesnhot/Youtube/ This Morning

Otac britanskog premijera Borisa Džonsona, Stenli Džonson (79), prekršio je danas meru koju je uveo njegov sin i otputovao je preko Bugarske u svoju vilu u Pelionu, u centralnoj Grčkoj.

On je otputovao uprkos preporuci Forin ofisa da državljani Velike Britanije ne bi trebalo da putuju u inostranstvo ako ne moraju. Njegov put u Grčku pokazuje da je moguće preko neke treće zemlje stići na željenu destinaciju i zaobići pravila za sprečavanje širenja korona virusa, piše portal Grik riporter.

Džonson stariji, bivši član Evropskog parlamenta stigao, je u Grčku preko Sofije jer su grčke vlasti zabranile direktne letove iz Velike Britanije do sredine jula.

On je vest da je u Grčkoj objavio na svom Instagramu.

"Ja sam u Pelionu. Moram da postavim mere distanciranja na objektu jer ovde to veoma ozbiljno shvataju", napisao je Džonson.

On je dodao da, iako je Grčka zabranila dolaske iz Velike Britanie, Grci su veoma srećni što me vide.

"Jedino što žele da znaju jeste odakle dolazim i šta radim. Onda su mi izmerili temperaturu i uzeli bris dva puta", dodao je Džonson po sletanju na aerodrom.

Džonsonova četvorosobna vila u Pelionu ima bazen i terasu sa pogledom na planine i more, i udaljena je od plaže pet minuta hoda kroz maslinjak.

Premijer Boris Džonson u borbu protiv pandemije covid-19 krenuo je s idejom da se cela nacija što pre zarazi, što je ubrzo odbačeno kao strategija zbog velikog otpora koje je dala nezavisna medicinska struka.

Sa velikim skokovima u broju zaraženih Britanci su uvideli koliko je njihov, nekada hvaljeni, nacionalni zdravstveni sistem (NHS) ruiniran decenijama neulaganja još od vremena premijerke Margaret Tačer, koja ga je ocenila kao nepotrebno skupim. A zašto je taj sistem potreban, uvideo je i sam Džonson jer je oboleo od virusa i upravo su ga lekari BHS spasili.

To su sada Britanci platili sa više od 300.000 obolelih i više od 44.000 hiljade mrtvih sunarodnika.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE