Požar na deponiji Uborak kod Mostara ponovo je aktiviran, iako je tokom noći i rano jutros bio pod kontrolom uz stalni nadzor vatrogasaca.
Hercegovački mediji javljaju da požar prijeti kućama, a situaciju dodatno otežava sjeverni vjetar, zbog kojeg se dim širi prema gradskim naseljima.
U Gradskoj upravi u Mostaru jutros je rečeno da je zbog požara počela evakuacija stanovništva u ovom dijelu Mostara.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić je izjavio da je požar podmetnut i da su zapaljene gume.
"Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar", rekao je Kordić.
Iz Vatrogasne brigade Mostar kažu da je na terenu dovoljan broj vatrogasaca i vatrogasnih vozila.
Požar na deponiji Uborak izbio je u ponedjeljak, 22. juna, a juče je stavljen pod kontrolu zatrpavanjem deponije pijeskom i zemljom.